اسلاید کتاب مدیریت استراتژیک (فرد آر دیوید ترجمه پارسائیان و اعرابی)


در حال بارگذاری
تاریخ انتشار
۱۴ آبان ۱۴۰۲
نوع فایل
پاورپوینت pdf
حجم فایل
15 مگابایت
تعداد صفحات
200 صفحه
تعداد بازدید
388 بازدید
۲۱,۰۰۰ تومان

دانلود اسلاید کتاب مدیریت استراتژیک (فرد آر دیوید ترجمه پارسائیان و اعرابی)

قابل ویرایش می باشد

این اسلاید در کلاس استاد علیرضا صالحی (دانشگاه آزاد اسلام شهر) نیز تدریس شده است

درباره کتاب:

این کتاب، ترجمه کاملی از آخرین چاپ (ویرایش هفتم ۱۹۹۹) اثر پر ارزش فرد آر. دیوید به نام Strategic Management است که به فاصله کمتر از شش ماه از تاریخ انتشار نسخه اصلی؛ تحت عنوان مدیریت استراتژیک از طرف دفتر پژوهشهای فرهنگی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

این کتاب تاکنون به چهار زبان انگلیسی، چینی، اسپانیولی و آلمانی منتشر شده و در ۵۰۰ دانشگاه و دانشکده در سراسر دنیا به عنوان یکی از بهترین کتاب های درسی در زمینه مدیریت استراتژیک و سیاست های بازرگانی برای دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)، مورد استفاده پژوهشگران، اساتید و دانشجویان قرار گرفته است.

«مدیریت استراتژیک»

با استفاده از جدیدترین تحقیقات، تجربیات و تجزیه و تحلیل های موردی توانسته است زمینه را برای تقویت بینش، دانش و مهارت های مناسب برای رویارویی با دنیای امروز که با شتابی متفاوت از گذشته در حال تغییر است، فراهم آورد.

این کتاب بین دو گرایش نظری و عملی پیوندی منطقی، جذاب و زنده برقرار نموده است که همین خصوصیت موجب استفاده گسترده آن در بین مدیران، متخصصین و کارشناسان در سازمان های کوچک و بزرگ دولتی و غیردولتی، انتفاعی و غیرانتفاعی شده است.

کتاب حاضر شامل یک مقدمه، پنج بخش و ده فصل می باشد.

مقدمه، روش تجزیه و تحلیل موردی را که به عنوان بهترین ابزار برای درک مفاهیم، تئوری ها و روش های مدیریت استراتژیک در دنیای واقعی می باشد، ارائه می نماید.

بخش اول:

به عنوان پیش نیاز برای ورود به مراحل اصلی با بررسی ماهیت مدیریت استراتژیک و انواع استراتژی ها در عمل، یک تصور کلی از مدیریت استراتژیک را ارائه می کند. یک مدل جامع، یکپارچه و ساده، سه مرحله اصلی مدیریت استراتژیک را در سه بخش:

بخش دوم :

مرحله اول: تدوین استراتژی؛

بخش سوم :

مرحله دوم: اجرای استراتژی؛

بخش چهارم :

مرحله سوم: ارزیابی استراتژی) پوشش می دهد.

بخش پنجم :

با عنوان مسائل جهانی در مدیریت استراتژیک، به بررسی موضوعات مدیریت استراتژیک بین المللی پرداخته و پایان بخش کتاب می باشد.

این کتاب در هر فصل سه آهنگ اصلی را به منظور پر محتوا کردن، به روز نمودن، و زنده و واقعی شدن فرآیند مدیریت استراتژیک تعقیب می کند:

١- پویایی سیاست، پیچیدگی اقتصاد و تجارت، و تفاوت های فرهنگی؛ بیش از گذشته و مستقیما بر تصمیمات استراتژیک اثر دارند. آثار مستقیم عوامل جهانی بر تصمیمات استراتژیک، تحت عنوان «دیدگاه جهانی» مطرح می شود.

۲- فن آوری اطلاعات با مدیریت استراتژیک به صورتی گسترده و عمیق پیوند خورده است.

امروزه اطلاعات کشورها و مؤسسات در شبکه موجود است و لحظه به لحظه به روز می شود. فن آوری اطلاعات در جمع آوری، تجزیه و تحلیل، ارسال و دریافت این اطلاعات نقش اساسی دارد.

کاربرد فن آوری اطلاعات:

کاربرد فن آوری اطلاعات و آثار آن بر تصمیمات استراتژیک تحت عنوان «فن آوری اطلاعات» ارائه می شود.

٣- امروزه توجه به محیط طبیعی برای جوامع بین المللی، دولت ها، مؤسسات، مدیران و حتی مشتریان یک اصل اجتناب ناپذیر می باشد.

مطالبی تحت عنوان «محیط طبیعی» به منظور تبیین ارتباط قوانین و مقررات در سطح ملی و بین المللی و آثار آن بر تصمیمات استراتژیک ارائه می شود.

فعالیت کشورها و مؤسسات بدون هماهنگی رفتار رهبری و مدیریت اجرایی با آهنگ و صدای محیط طبیعی امکان پذیر نمی باشد.

متن هر فصل با استفاده از آخرین تحقیقات، اصول اخلاقی، مباحث جدید، مثال هایی از دنیای واقعی و توجه به مسائل اجرایی استراتژی، به صورتی روان تدوین گردیده و به شکلی منظم و با دقت صفحه آرایی شده است تا بر میزان کارایی و اثربخشی آن افزوده گردد.

یک مورد جامع و واقعی و به روز به نام «شرکت مواد غذایی هرشی» در انتهای فصل اول آورده شده است که در سراسر کتاب برای انتقال مؤثر مفاهیم و روش های مدیریت استراتژیک مورد استفاده قرار می گیرد تا کاربران را برای چالش و تجزیه و تحلیل موارد مشابه در دنیای واقعی آماده نماید.

در پایان هر فصل یادداشت ها، پرسش ها و تمرین های تجربی آورده شده است.

تمرین های تجربی شامل ۱۸ تمرین در رابطه با مورد جامع «شرکت مواد غذایی هرشی»، ۱۰ تمرین در رابطه با دانشگاه محل تحصیل، و ۱۰ تمرین در رابطه با دنیای واقعی تجارت می باشد.

امیدواریم این مجموعه بتواند بخشی از خلأ موجود را در تحقیقات، مشاوره و آموزش مدیریت استراتژیک، جبران نماید.

مرجع کتاب و جزوه دانشگاهی دودمان

ویژه دانشجویان دانشگاه پیام نور

اسلاید کتاب مدیریت استراتژیک (فرد آر دیوید ترجمه پارسائیان و اعرابی) را با خیال راحت خریداری نمایید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

 برچسب ها: